Tunceli Sohbet


Tunceli Sohbet

Değerli kullanıcılarımız Tunceli Sohbet Sohbetson.com internet sitesininin chat anlamında size sunduğu ayrıcalıklı sohbet odasının ve tuncelili Arkadaşlarımızın girip sohbet ettiği bir odadır bu ayrıcalıklardan faydalanmak isterseniz sizlerde sitemizi yakından takip edip şehriniz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz…

Tunceli mobil chat odaları sizlerin ve ailenizin en seviyeli sohbet edebilme şansını bulup yakaladığı en güzel nadide mekanlardan biridir bu mekan sizlerin girip sohbet edebilmesi amacıyla kullanıma sunulmustur 2017 den günümüze bir çok sosyal chat sitesinde faaliyetlerine devam eden bu odada sizler yeni arkadaşlarla tanışırken aynı zamanda en güzel aşkların ve yalansız ilişkileri kurmanız adına doğru olan bir platformdan daha fazlası bu tıkın altında nasıl giriş yapabileceğinize gelirsek eğer çok basit www.sohbetson.com sohbet sitesine giriş yaptıktan sonra girişteki rumuz al bölümüne belirlediğiniz bir nici yazarak sizlerde odamıza katılabilir sohbet’e hemen başlayabilirsiniz bukadar kolay üyelik yok ücret yok bedava sohbet sistemiz hizlerin hizmetine bağlı olarak sunulmustur ..

Tunceli  tanıtım ve gezilecek yerler

Tunceli’nin, Çemişgezek ilçesinin güneyinde yer alan Keban Baraj Gölü altında kalan Pulur’a (Sakyol) Kalkolitik Çağda (M.Ö. 5500-3500) yerleşildiğini göstermektedir. Pulur’da bulunan höyükte yapılan kazılarda kale görünümünde evlere, ocaklara, dibeklere, çeşitli öğütme araçlarına, çeşitli hayvan resimlerine, tunçtan yapılmış iğne ve kazma gibi çeşitli madeni eşyalara rastlanmıştır. İşuva (Hurri-Mitanni) adı ile anılan bölgede yazılı tarih M.Ö. 2200’lerde Subarrularla başlamaktadır. 1071 Malazgirt Savaşından sonra Anadolu’da Türklerin egemenliğinin hızla yayıldığı dönemde 1087 senesinde yöre kesin olarak Türklerin egemenliği altına girmiştir. 1228 senesinde Anadolu’ya bütünüyle hâkim olan Anadolu Selçukluları 1243 senesinde yapılan Kösedağ Savaşı’na kadar yöreyi hâkimiyetleri altında bulundurmuşlardır.

Bugün Tunceli iline bağlı bir ilçe olan Hozat, OSmanlılar  Zamanında  mutasarrıflık iken, Türkiye  ilanı ile Dersim Vilayeti haline getirilmiştir. 25 Aralık 1935 tarih ve 2885 sayılı Kanunla geçici merkezi Elazığ ili olmak üzere, Erzincan’ın Pülümür, Elazığ’ın Nazımiye, Hozat, Mazgirt, Pertek, Ovacık ve Çemişgezek ilçeleri bağlanarak Tunceli Vilayeti teşkil edilmiştir. 30 Aralık 1946 tarih ve 4993 sayılı Kanuna göre İl merkezi, Kalan Kasabası’na nakledilmiş ve bugünkü halini almıştır. Eski adı Kalan olan İlin adı, Mustafa Kemal Atatürk tarafından tunç gibi sağlam insanların yaşadığı yöre anlamında Tunçeli olarak değiştirilmiş, zamanla ‘ç’ harfinin ‘c’ye dönüşmesi sonucu Tunceli olarak kayıtlara geçmiştir.

Tunceli sohbet Farkıyla Sizlere Tunceli hakkında azda olsa bilgi verebildiğimize inanıyorum sizlerde Tunceli’li arkadaşlarınızla Tunceli sohbet odalarında buluşmaya nedersiniz hayır deme sansımız elbette yok Çünkü bu Şehre özlem ve tarif kelimelerle ifade edilemiyecek kadar Çoktur o halde akşam Bir sözünüz yoksa Sizi Çaya ve Sohbet’e davet ediyoruz…

Tunceli Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 103 defa

Kategori: Chat, Genel, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 19 Ocak 2021

1 Yorumlar
RisquE

Tüm Tunceli dostlarimizi bekleriz. yazaninda emeğine saqlik.

Cevap bırakın